Büyüyoruz..

117429
Bugünde
Dünde
B Haftada
Geçen Haftada
Bu Ayda
Geçen Ayda
Bu kadar
68
154
222
116691
1341
2109
117429

Your IP: 54.224.89.34
Server Time: 2018-10-22 20:16:03

WEB SİTESİ KURMA İLE İLGİLİ İLK DÜŞÜNCEMİZ GÜVEN SAĞLAMAK VE MÜŞTERİYİ DOĞRU YÖNLENDİRMEKTİR!


Bir web sitesinin ne işe yaradığını kurulum yapan kişinin çok iyi bilmesi ve müşterisine sunum yaparken açıklayıcı nitelike konuşması gerekmektedir. Müşterinin aklında bu konu ile alakalı soru işaretleri fazladır. Bu göz önünde bulundurulmalı ve müşterinin ne istediğini tam olarak anlaması gerekmektedir.

Web sitesinden beklenenlerin web sitesini kuran kişinin anlattıkları ile çelişmemesi gerekir, şayet böyle bir durumda sürekli olarak hem kuran kişi, hemde müşteri bu durumdan sürekli şikayetçi durumda kalabilmektedir.

En çok sorulan sorulardan biri web sitesi ne işe yarar?

  • Bir web sitesinin ne işe yaradığını anlatabilmek için müşterinin siteyi ne amaçla yaptırdığı önemlidir! Web siteleri reklam amacı ile, tanıtım amacı ile, satış odaklı, pazarlama odaklı, bir ürünü piyasaya duyurmak, kişisel bilgilerinizi araştırmalarını paylaşmak, kurumlar arası iletişimde vs.. bir çok amaçla kullanılmaktadır.

  • Web sitelerinin satışa ve pazarlamaya dayalı kurulumu ve etkisinin daha ulaşılabilirliğe yönelik olması bir takım maliyet ve emeği beraberinde getirir. Misal veriyorum; Bir ürün satacaksınız, bu ürünün ikamet ettiğiniz il sınırları içindemi yoksa genel Ülke içerisindemi reklamının yapılmasını istiyorsunuz! Bunun için destekleyici reklam unsurları ve satacağınız ürünün veya ürünleri tam tanımlı, açıklayıcı ve müşterinin direk ulaşabileceği alan adları ile desteklenmesi gerekmektir. Domain (Alan Adı) dediğimiz isim hakkınızı öncelikle iyi belirlenmesi gerekmektedir. Bir şirketiniz vardır, şirketinizin adı ! Ünsal Tarım Ürünleri olarak geçmektedir! Ama sizin ürünlerinizi müşteri ünsal tarım ürünleri olarak aratma olasılığı çok düşüktür. Bu yüzden sattığınız veya tanıttığınız ürünün ismi ile hitab etmeniz bulunabilirliğinizi arttıracak ve ürününüzü daha hızlı ulaştırabileceksiniz.

  • Temel olarak yapılanlar aynıdır! Sadece amaca göre tabular yer değiştirmektedir. Bir web tasarımcı size bu hizmeti tam veriyorsa emeğini boşa çıkarmamanız gerektiğini iyi bir gözlemci olarak söylemek isterim. Bir web sitesinden zengin olan binlerce örnek kişiler ve kuruluşlar vardır.